اعتراف عضو جرس:در ایران فردی معتدل​تر از آیت​الله خامنه​ای نمی​توان یافت

بستن


اعتراف عضو جرس:در جمهوری اسلامی فردی معتدل​تر از آیت​الله خامنه​ای نمی​توان یافت

عضو تيم گرداننده سايت جرس اذعان كرد در جمهوري اسلامي فردي معتدل تر از آيت الله خامنه اي نمي توان يافت و اگر نظام مجبور به برخورد قدرتمندانه با اپوزيسيون ضدانقلاب شده، به خاطر تندروي هاي اپوزيسيون بوده است.
ابراهيم نبوي همكار محسن كديور در جرس، ضمن دعوت مخالفان و اصلاح طلبان به سازش با نظام، نوشت: من متأسفم كه بايد در چنين شرايطي اين نكته را بگويم ولي كمتر كسي معتدل تر از [آيت الله]خامنه اي و دورتر از او به استبداد در ميان نيروهاي سياسي آن زمان وجود داشت. او تنها[!] روحاني بود كه هنر و ادبيات را به واقع مي شناخت، تندرو نبود. حتي سخنراني او در مخالفت با بني صدر بيشتر بر تخلفات قانوني بني صدر تأكيد داشت. وقتي رئيس جمهور بود دولت به ميزان زيادي در اختيار موسوي بود. از كسي مانند كيومرث صابري مشورت مي گرفت و سعي مي كرد در كار دولت دخالت نكند. تنها او نبود كه شمشير را از رو عليه اصلاح طلبان بست. ما بوديم كه تندروي كرديم.

متن کامل در ادامه مطلب....

 

نبوي با اشاره به اينكه تندروي هاي اصلاح طلبان باعث مواضع شديدتر و بعدي نظام شده مي نويسد: تعداد كشتگان تا سال 88 چقدر بود؟ چند نفر به دلايل سياسي زنداني شدند يا كشته شدند؟ از 1368 تا 1378 را مي گويم. در آن ده سال چند مخالف زنداني يا كشته شدند. طبيعي است وقتي در يك كشور ما روشي را براي تغيير انتخاب مي كنيم كه معناي آن نابودي يك حكومت است آن حكومت هم از خودش دفاع مي كند. ما بايد قاعده بازي را تغيير دهيم و صراحتاً اين كار را بكنيم.
مقارن با انتشار اين نوشته نبوي در جرس، اكبرگنجي نيز در سايت بي بي سي خاطرنشان مي كند كه از نگاه جمهوري اسلامي و رهبري آن، اصلاح طلبان دنبال دوگانه كردن حاكميت هستند و بنابراين طبيعي است كه حاكميت اجازه بازگشت اين جريان به عرصه سياست و انتخابات را ندهد هر چند كه برخي اصلاح طلبان چنين القا كنند.
وي همچنين تصريح كرد كه مواضع روزنامه كيهان بيش از هر فرد و گروه ديگري مواضع نظام و آيت الله خامنه اي را تبيين و تبليغ مي كند.
خاطرنشان مي شود ابراهيم نبوي كه اكنون در بلژيك اقامت دارد، 18 خرداد گذشته نيز با انتقاد از تندروي ها جريان هاي ساختارشكن و بن بست آنان تصريح كرده بود: برخلاف تبليغات، خبري از جنبش و انقلاب در ايران نيست. حكومت ايران اصلاً قابل مقايسه با بسياري از كشورها كه حكومتشان به دليل استبداد سقوط مي كند، نيست. ده ها مقاله عليه رهبران كشور هر روز از داخل زندان پخش مي شود. ما اينترنت داريم، صدها شبكه تلويزيوني داريم، اصلاً شرايط ما از نظر شرايط عيني انقلاب آماده نيست. حكومتي كه ده ها تظاهرات را كنترل مي كند بدون اينكه بيش از ده نفر در طول چند ماه در خيابان كشته شوند با حكومتي مثل سوريه كه طي دو ماه، هزار نفر را مي كشد فرق مي كند. علت اصلي مخالفت من با انقلاب اين است كه در حال حاضر ممكن الوقوع نيست. من تمام تلاشم را براي افزايش فشار به حكومت و گسترش شكاف در ميان حكومت مي كنم تا حكومت ضعيف تر شود. من با خيابان رفتن يك ميليون نفر مخالف نيستم اما اگر هزار نفر [در ايران 75 ميليون نفري] به خيابان بروند و پانصد نفرشان آسيب ببينند، نه تنها كاري نكرده ايم بلكه فقط نااميدي و ترس را بيشتر كرده ايم.
يادآور مي شود نبوي در ميان محافل ضد انقلاب به غلط به عنوان نفوذي وزارت اطلاعات معرفي مي شود. اين گمانه پس از ماجراي اسب تروا در راهپيمايي 22 بهمن سال 88 و به تحليل رفتن انرژي تتمه عوامل ميداني اپوزيسيون، پررنگ تر شد حال آن كه واقعيت ندارد. نبوي در آن سناريو با مهاجراني همكاري داشت و تنها كتك اشتباه مهاجراني اي را خورد كه بعدها خود وي اعتراف كرد بسياري از ادعاها عليه نظام و رهبري آن، عاري از حقيقت است.

 

منبع:کیهان

این ها را هم اگر دوست داشتی نگاه کن !!!!