مذهبی

آثار خارق العاده استاد فرشچیان

استاد فرشچیان

محمود فرشچیان به سال 1308 شمسی در اصفهان ، دیده به جهان گشود . پدرش ، حاج غلامرضا فرشچیان ، از تجار فرش بود و در کار هنر قالی بافی دست داشت .

این زمینه مساعد برای پرورش ذوق و شوق او در راه آشنایی با هنر موثر افتاد و از همان دوران کودکی استعداد و علاقه خود را در زمینه نقاشی نمایان کرد.

بدون شک نقش استاد عیسی بهادری در پرورش و خلاقیتهای محمود فرشچیان نقشی فوق العاده ارزشمند بود . بنابر قول وی، استاد بهادری مشق‌هایی ازروی کاشی‌های اصفهان را برای شاگردانش تعیین می‌کرد و طرح‌های آنها رابا اصل نقش‌ها مقایسه می‌نمود. سپس پیش از آنکه آنان رابه‌طور مستقیم از اشکال‌هایشان آگاه کند، از آنها می‌خواست که خود با مقایسه طرح و اصل نقش، اشکال‌های خود را بیابند.

استاد در بیان احساس و تجسم شعرگونه عواطف ، به شیوه ای کاملا جدید موفق به هماهنگی و همگامی میان مضمون و محتوا و شکل و فرم نقاشی هایش گردید و این مشخصه اصلی کار او در نقاشی شد .

فرشچیان در جوانی بسیار پرتلاش و خستگی ناپذیر به کار و طراحی نقوش مختلف میپرداخت . او در مطالعه آثار تاریخی شهر اصفهان (چهل ستون ، عالی قاپو ، مسجد شیخ لطف الله و ... طرحهای اسلیمی و ختایی کاشیکاری های بی نظیر آن آثار سر از پا نمیشناخت و چون محققی موشکافانه این نقش ها را مطالعه میکرد . فرشچیان حتی در دوره سربازی نیز دست از قلم و رنگ برنداشات و آثاری دیدنی آفرید که مورد تشویق مقامات قرار گرفت .

تعدادی از آثار فوق العاده این استاد بزرگ را در ادامه مطلب می توانید ببینید.

 

 

ادامه مطلب ...

دانلود والپیپرهای مهدوی به مناسبت نیمه شعبان

Ya Imam Zaman a.s

Ya Imam Zaman a.s (click to view)

ادامه مطلب ...

دانلود پس زمینه موبایل ویژه ولادت امام زمان (عج)

امام زمان

 

دانلود عکس و تصاویر جدید موبایل (پس زمینه موبایل) : مجموعه ۲۵ عکس جدید و زیبا برای پس زمینه موبایل به مناسبت ولادت و میلاد پر سر سعادت امام زمان علیه السلام آماده شده است . سایز این پس زمینه های موبایل ۳۲۰ * ۲۴۰ میباشد . در طراحی این مجموعه سنگ تمام گذاشته شده و یکی از جدیدترین مجموعه های پس زمینه و عکس موبایل میباشد . برای دانلود این مجموعه عکس زیبای امام زمان علیه السلام برای پس زمینه موبایل از لینک زیر استفاده نمایید.

ادامه مطلب ...

گالری والپيپر های امام خامنه ای (در سال 90)

مجموعه 21 والپیپر زیبای رهبری ، امام خامنه ای

برای دانلود هر والپیپر روی آن كلیك كنید

يا صاحب الزمان جهاد اقتصادي

 

ادامه مطلب ...