مستند بحرین؛فریادی در تاریکی

بستن


مستند بحرین؛فریادی در تاریکی

شبکه انگلیسی الجزیره  فیلم مستندی را در مورد انقلاب لؤلؤ پخش کرده است که در آن گفته می شود:

بحرین کشور جزیره ای در خلیج فارس است ،که در آن اکثریتی شیعه توسط اقلیتی سنی حاکمیت می شوند،مردم به خاطر برقراری حقوق دموکراسی با ترس و وحشت به مقابله می پردازند.زیرا خودشان را تنها و بی پناه می بینند.

 

فیلم مستند بحرین: فریاد در تاریکی، که نه در شبکه عربی بلکه در شبکه انگلیسی الجزیره نمایش داده شده است، مستند ۵۰ دقیقه ای است که به نحوه دستگیری قشرهای مختلف مردم انقلابی بحرین، از جمله فوتبالیست‌ها و امدادگران، اشاره می‌شود. یکی از اشخاص دستگیرشده که از آن نام برده می‌شود دختر جوان شاعری به نام آیات القرمزی است. در این مستند چگونگی دستگیری وی بیان شده و اظهار می‌گردد که آیات القرمزی به دلیل شکنجه‌های مختلفی که در طی سه ماه حبس مأموران دولتی به وی داده بودند مجبور شد تا در تلویزیون دولتی بحرین به خاطر سرودن شعرهای آزادی‌خواهانه و ضددولتی خود عذرخواهی کند. این مستند نحوه استفاده دولت بحرین از فیس‌بوک برای شناسایی و بازداشت مردم انقلابی بحرین را در صفحه‌ای تحت عنوان «برداشتن نقاب شیعیان خائن»‌ نشان می دهد. پخش این مستند اعتراضات فراوانی را میان مقامات دولتی آل خلیفه برانگیخته است.

عکس العمل رسمی بحرین همان مواضع وزیر خارجه خالد آل خلیفه است  که در شبکه اجتماعی توییتر هم منتشر شده است و در آن گفته شده است:

واضح است که در قطر (کسانی) هستند که خیر بحرین را نمی خواهند و فیلم پخش شده در الجزیره انگلیسی قضایا را با یک چشم دیده است. و رای اکثریت مردم را نادیده گرفته است،این سخن وزیر خارجه بحرین را سفیر قطر، عبدالله آل ثانی در بحرین رد کرده است (در همان توییتر)

او گفته است که:

تشکر می کنم از تمام دوستانی که به روابط دو کشور علاقه مندند،به نظرم در وسایل ارتباط جمعی نباید کینه و تجاوز (میان دو کشور ) جاری شود،وی در خصوص برخی ادعاها در مورد اخراج سفیر قطر هم پاسخ داد :قطر به حاکمیت بحرین احترام می گذارد و موضع الجزیره موضع رسمی نیست.

در ادامه شما را به دیدن این مستند جنجالی و تاسف بار دعوت می کنیم

موضوع : مستند / سیاسی،بیداری اسلامی

کاری از : شبکه انگلیسی الجزیره

مدت زمان : ۵۲ دقیقه

کیفیت : عالی (DVD-Rip)

زیرنویس فارسی : دارد

حجم : ۲۵۰ مگابایت

دانلود : Bahrain : shouting in the dark

 

منبع و سایت مترجم:وعده دیدار

این ها را هم اگر دوست داشتی نگاه کن !!!!